Zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej


Jak przebiega zabieg?

 Każda wizyta w naszym Gabinecie rozpoczyna się od przeprowadzenia ankiety na temat stanu zdrowia oraz ewentualnych przeciwskazań do skorzystania z zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Osoba, która może zostać poddana terapii tlenowej, zajmuje miejsce w komorze, otrzymuje maskę, "wąsy" lub nawiew tlenowy, ustawia fotel, wypróbowuje interkom oraz co bardzo ważne, jest instruowana o odpowiednim sposobie oddychania.

Następnym etapem, po zamknięciu komory, jest faza kompresji, czyli stopniowego podnoszenia ciśnienia wewnątrz komory. Trwa to około 10 minut i odbywa się w stałym kontakcie z obsługą w celu zminimalizowania ewentualnych przykrych odczuć (zmiana ciśnienia może powodować zatykanie się uszu). Ale spokojnie mamy na to swoje sposoby :)

Po kompresji, przychodzi pora na część zasadniczą i najprzyjemniejszą - 60 minut relaksu z książką, muzyką, drzemką lub po prostu głową wolną od wszelkich obowiązków. Ostatnim etapem jest powolna, komfortowa dekompresja, czyli stopniowe obniżenie ciśnienia do wartości ciśnienia atmosferycznego i opuszczenie komory.

Najistotniejsze w naszym Gabinecie jest to że całościowa sesja trwa aż 80 minut!!!

 

Naturalny detoks

Czysty tlen dostarczany w warunkach zwiększonego ciśnienia jest jedną z metod oczyszczania komórek z toksyn i metali ciężkich.

Organizm nasycony tlenem może:

- efektywniej wchłaniać witaminy, substancje odżywcze,

- tworzyć większe ilości białych krwinek, które niszczą i wydalają poza ciało bakterie, wirusy i odpady pochodzące z procesów metabolizmu.

Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej możesz odbudować swoją witalność i naturalny stan zdrowia.

 

Sport

Gabinet o2 wspiera Start Elbląg

Dzięki podwyższonemu ciśnieniu, jakie panuje w komorze hiperbarycznej, tlen może dotrzeć głęboko do niedotlenionych komórek, likwidując wszelkie stany zapalne.
Hiperbaria tlenowa, dzięki swojemu działaniu na organizm, znalazła zastosowanie wśród sportowców na całym świecie. Korzyści z tlenoterapii ma mają istotny wpływ na przebieg procesów metabolicznych zachodzących w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Pozytywne efekty tlenoterapii obserwuje się również w przypadku takich schorzeń jak:

- zapalenie kości,

- osteoporoza,

- martwica kości,

- reumatoidalne,

- zwyrodnieniowe choroby stawów.

Tlenoterapia pozwala sportowcom szybciej wrócić do treningu i osiągać lepsze wyniki wydolnościowe, dlatego w środowisku osób aktywnych mówi się o „naturalnym dopingu dla organizmu”. Korzyści, jakie odnoszą klienci terapii tlenowej to szybki powrót do formy po kontuzjach, krótki czas regeneracji po dużym wysiłku oraz zredukowanie do minimum zakwaszenia mięśni i przyspieszenie metabolizmu. Dzięki systematycznym zabiegom hiperbarycznej terapii tlenowej dochodzi do wzrostu ilości komórek macierzystych, które krążą w układzie krwionośnym  i osiedlają się w komórkach wymagających regeneracji. Komórki macierzyste przekształcają się w komórki tkanek, uzupełniając ubytki. Pozytywny efekt dotlenienia komórek powoduje lepsze ukrwienie, a to sprawia, że nasza kondycja ulega poprawie.

Z hiperbarii korzystają zarówno zawodowi sportowcy, m.in Michel Phelps, Tiger Woods czy Novak Djokovic, ale również liczni maratończycy i triatloniści, ale również osoby amatorsko uprawiające sport, chcące podnieść swoje wyniki i wzmocnić organizm.

Korzyści dla sportowców

  • Szybki powrót do formy po kontuzjach
  • Krótki czas regeneracji po wysiłku fizycznym
  • Zredukowanie do minimum zakwaszenia mięśni
  • Poprawa metabolizmu
  • Zmniejszenie stanu zapalnego i redukcja obrzęków
  • Zmniejszenie poziomu odwodnienia organizmu
  • Poprawa kondycji skóry
  • Podwyższenie poziomu tlenu w tkankach
  • Zwiększa ilość molekuł ATP (paliwo mięśniowe)

odnowa i regeneracja

Optymalne dotlenienie mózgu jest niezwykle ważne, aby procesy w nim zachodzące mogły przebiegać prawidłowo.

Regeneracja obszaru mózgu, czyli odbudowa połączeń między neuronami i pobudzenie komórek wymaga zwiększonego poziomu tlenu.

Podczas sesji hiperbarycznej terapii tlenowej skutecznie: nasycamy tkanki tlenem, dzięki czemu szybciej zapamiętujemy informacje, dłużej potrafimy je przechowywać w mózgu i łatwiej kojarzymy.

Dotlenienie mózgu to:

- lepsza pamięć,

- koncentracja, 

- większa aktywność psychiczna.

Poprzez tlenoterapię dotleniony mózg poprawia pracę układu nerwowego, co oznacza lepszy nastrój, odprężenie umysłu i pozbycie się napięcia.

Cząsteczki tlenu kurczą się pod ciśnieniem i rozpuszczają we wszystkich płynach ustrojowych – w osoczu, płynie rdzeniowo-mózgowym, śródmiąższowym i limfie. W normalnych warunkach tlen wiąże się tylko z hemoglobiną w czerwonych ciałkach krwi i jest dostarczany do mózgu poprzez krew.

W warunkach podwyższonego ciśnienia tlen dociera do obszarów mózgu wcześniej niedostępnych dla ukrwienia lub zablokowanych przez uszkodzenia.

Beauty & Spa

Zwiększone ciśnienie tlenu aktywizuje uśpione komórki macierzyste i pobudza je do działań naprawczych. Zaczynają się one przemieszczać do uszkodzonych tkanek powodując ich głęboką odbudowę.

Hiperbaryczna terapia tlenowa to naturalna metoda dbania o urodę.

Wpływ tlenoterapii na urodę

Hiperbaryczna terapia tlenowa pobudza wzrost fibroblastów, kolagenu i elastyny. W efekcie czas rekonwalescencji uszkodzonych struktur skraca się, a komórki macierzyste przywracają prawidłowe funkcje wszystkich narządów naszego organizmu.

„Z badań wynika, że brak  tlenu powoduje starzenie komórek oraz że leczenie tlenem może być skuteczne jako środek przeciwstarzeniowy. To podstawowa wiedza, która pozwoli także zrozumieć, w jaki sposób bogata w tlen krew wpływa na poprawę życia seksualnego, działając przeciwstresowo, poprawiając krążenie oraz przyspieszając metabolizm” dr Mark Siracus

Korzyści tlenoterapii:

– opóźnia procesy starzenia
– doskonale oczyszcza z toksyn
– regeneruje naskórek po zabiegach medycznych i kosmetycznych
– nawilża i poprawia jędrność skóry
– poprawia przemianę materii co przekłada się na utratę wagi
– przyspiesza przemianę materii
– redukuje zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu
– uelastycznia naczynka i przeciwdziała ich pękaniu
– likwiduje obrzęki
– wspomaga leczenie chorób skóry m.in. trądzik, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca

pomoc w dermatologii

Tlenoterapia wspomaga leczenie:

- trądziku,

- łuszczycy,

- atopowego zapalenia skóry,

- egzemy,

- trądziku różowatego.


Redukuje wszelkie ogniska zapalne, bakteryjne lub alergiczne na skórze i w tkance podskórnej. Tlenoterapia wpływa na szybszą regeneracje tkanek oraz usprawnia proces gojenia się ran i oparzeń.  Wpływa na proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie w skórze oraz działa przeciwzapalnie.  

 

Anty Aging

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest metodą odnowy i regeneracji organizmu, polegająca na podaniu czystego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia.

Sesja tlenowa to zabieg:

- odmładzający,

- regenerujący,

- odprężający.

Tlenoterapia hiperbaryczna regeneruje wszystkie komórki w organizmie, dzięki czemu hamuje procesy starzenia oraz podnosi siły witalne. Sesja tlenowa przynosi znaczną poprawę w funkcjonowaniu osób starszych.

 

Wibroterapia

Bądź zdrowy. Bądź sobą.

 

 Wibroterapia oscylacyjno-cykloidalna znajduje zastosowanie w rehabilitacji, masażu, leczeniu oraz wspomaganiu procesów terapeutycznych i rehabilitacyjnych.

Jest szczególnie przydatna w:

- rehabilitacji pourazowej,

- wzmacnianiu układu ruchu,

- łagodzenie objawów schorzeń (w tym bólu),

- poprawie metabolizmu,

- rozluźnianiu tkanek,

- pobudzaniu układu krążenia.

Wibroterapia  w naszym Gabinecie łączy działanie ogólne według zasady WBV (ang. Whole Body Vibration - drgania o działaniu ogólnym) z działaniem miejscowym (przy wykorzystaniu modułów rozszerzających.

Wykorzystywana przez nas mata Vitberg RS może oddziaływać na organizm człowieka poprzez:

♥ zmiany w elastyczności naczyń krwionośnych,

♥ poprawę przepływu krwi i miejscowy wzrost poziomu ukrwienia skóry,

♥ wspomaganie krążenia limfatycznego,

♥ łagodzenie odczuwalnego bólu,

♥ zwiększenie elastyczności ścięgien i powięzi,

♥ poprawę zakresu ruchu u osób z deficytem ruchowym,

♥ zwiększenie maksymalnej wytrzymałości i elastyczności mięśni,

♥ stymulacje procesów kościotwórczych,

♥ zmniejszenie przykurczów,

♥ zmniejszenie wysiłkowego nietrzymania moczu,

♥ poprawa perystaltyki jelit.

♥ odprężenie i relaks całego organizmu,

♥ wspomaganie niektórych procesów metabolicznych.

 Wszelkie informacje pochodzą z instrukcji użytkowania aparatu Vitberg RS.

 

W celu wzmocnienia pozytywnego oddziaływania wibroterapii w naszym Gabinecie oferujemy dodatkową suplementację czystego tlenu. 

Wibroterapia stanowi świetne uzupełnienie terapii w komorze hiperbarycznej.

Czas sesji wynosi 30 minut.